Zajęcia teatralne

Pracownia Teatralna zaprasza wszystkich, którzy chcą odkryć i rozwijać swój talent aktorski, recytatorski, sceniczny. Do zapoznania się z ofertą pracowni w roku artystycznym 2018/2019 zaprasza instruktor Magdalena Rydel.

 

  1. Muzyka dla Smyka

Dzieci w wieku przedszkolnym zapraszamy na zajęcia umuzykalniające z elementami teatru. Podczas zajęć dzieci poprzez zabawę poznają szereg zagadnień związanych z muzyką, rytmem, nutami; poznają instrumenty muzyczne i najsławniejsze dzieła muzyki klasycznej, a także rozwijają koordynację słuchowo-ruchową i  wrażliwość muzyczną. Śpiewanie piosenek, granie na prostych instrumentach, wspólne tańce i zabawy ruchowe oraz improwizowane inscenizacje pomagają uruchamiać wyobraźnię i kreatywność dziecka.

 

Terminy zajęć:

Grupa I – środa, godz. 13:00

Grupa II – środa, godz. 14:15

 

  1. Zajęcia teatralne dla dzieci i młodzieży.

Udział w zajęciach i warsztatach teatralnych  ma na celu nie tylko odkrywanie i rozwijanie talentów, ale także wspieranie emocjonalnego rozwoju dziecka. Pozwala poznawać siebie, pomaga wyrabiać umiejętność wywoływania emocji i radzenia sobie z nimi. Pozwala odkryć inny świat, znaleźć motywację do poszerzania wiedzy i nabywania nowych umiejętności, rozwija wiarę w siebie.

Celem, który stawiamy sobie w pracy z młodzieżą  jest wspomaganie rozwoju młodego człowieka, dokonywanie w nim pozytywnych zmian, uwrażliwianie go na potrzeby otaczającego świata oraz przygotowanie go do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym społeczeństwa.

Ale przede wszystkim wspólna realizacja spektaklu na scenie sprawia dużo radości i frajdy!

 

Terminy zajęć:

 Czwartek, godz. 15:30

 

  1. Zajęcia teatralne dla dorosłych

Odczuwasz znużenie codziennością? Męczy cię rutyna dnia powszedniego? Masz nareszcie czas na realizację marzeń i głęboko pogrzebanych planów? Przyjdź na zajęcia teatralne dla osób dorosłych! Może właśnie tutaj odnajdziesz to „coś”, co doda Twojemu życiu nowego blasku i poprawi ci samopoczucie.

 

Zajęcia teatralne dla dorosłych – poniedziałek, godz. 11:00