RPG czyli TEATR WYOBRAŹNI

RPG czyli TEATR WYOBRAŹNI !!! Spotkanie z trenerem !!!

Zapraszamy osoby chętne nauczenia się, ale i tych zaawansowanych graczy, do tego aby poznać świat zupełnie inny niż ten wirtualny. Co to są te erpegi?

RPG, nieraz zwana grą wyobraźni – gra towarzyska oparta na narracji, w której gracze (od jednego do kilku) wcielają się w role fikcyjnych postaci. Cała rozgrywka toczy się zazwyczaj w fikcyjnym świecie, istniejącym tylko w wyobraźni grających. Jej celem na ogół jest rozegranie gry według zaplanowanego scenariusza i osiągnięcie umownie określonych lub indywidualnych celów, przy zachowaniu wybranego zestawu reguł,
Klasyczną grę fabularną można porównać do teatru improwizacji, w którym osoba prowadzą-ca (zwana mistrzem gry) odgrywa rolę autora scenariusza, reżysera, narratora i zazwyczaj aktora ról postaci drugoplanowych. Natomiast gracze, czyli osoby biorące udział w grze, są aktorami pierwszoplanowymi, nieznającymi wszakże scenariusza i zmuszonymi improwizować oraz reagować na sytuacje, jakie stawia przed nimi mistrz gry. Jeżeli graczy jest wielu, mogą dobierać się w drużyny. Natomiast jeżeli w rozgrywce bierze udział wyłącznie jeden gracz, mistrz gry organizuje tzw. solówkę. Cała rozgrywka toczy się w ramach spotkań – sesji – odbywających się w odpowiednich pomieszczeniach. Rozgrywka jest konstruowana prawie wyłącznie w oparciu o słowne opisy, czasem wspomagane muzyką lub taktyczną planszą.

Zapraszamy osoby 16 lat i wzwyż.
Zapisy możliwe pod numerem telefonu 87 423 10 33.
Spotkanie organizacyjne 20 lutego 2020 (czwartek), o godz. 16.00