Swap Party, czyli bezgotówkowa wymiana ubrań, dodatków, książek itp.


10.11.2012 (sobota), godz. 12:00

Swap Party, czyli bezgotówkowa wymiana ubrań, dodatków, książek itp.

Idea Swap’a opiera się na obserwacji, że każdy z nas ma w szafie ubranie, którego z jakiegoś powodu nie nosi. Może to być nieprzemyślany zakup, nietrafiony prezent, bądź coś co nie pasuje już rozmiarem lub przestało nam się podobać.  Spotkania Swap’owe są doskonałą okazją, żeby się takich rzeczy pozbyć, znajdując im nowego właściciela. Wszystko to tanio i ekologicznie. A kto ceni sobie oryginalność to spotkanie jest dla niego! Swap’y to okazja do wyłapania prawdziwych modowych perełek!

Jak to działa?

Metkujemy rzeczy, czyli opatrujemy karteczką ze swoim imieniem i nazwiskiem (ewentualnie numerem telefonu). Na miejscu spotkania układamy rzeczy na przygotowanych przez organizatora miejscach (będą dostępne stojaki, więc ubrania można przynieść również na wieszakach).

Gdy upatrzymy sobie jakąś rzecz, odnajdujemy jej właściciela i dogadujemy się co do wymiany (można wymieniać się np. 2 rzeczy za 1). Niedozwolona jest sprzedaż, nawet za niską cenę!! Wyjątek stanowi rękodzieło samodzielnie wykonane przez właściciela- jedynie ono może podlegać wycenie.

Każdy przynosi tyle ubrań, ile chce (można też przynosić buty, torebki, biżuterię, książki, płyty itp.). Ubrania i inne rzeczy przyniesione na wymianę NIE MOGĄ być zniszczone, brudne, jednym słowem MUSZĄ nadawać  się do dalszego użytku. Organizator zastrzega sobie prawo zdecydowania o wycofaniu rzeczy z wymiany, jeśli w jego ocenie będą zniszczone.